Projeler

Proje: Hem Okuyorum Hem Geziyorum

Proje Türü Konya Ovası Projesi (KOP)
Proje Alt Türü Konya Ovası Projesi (KOP)
Proje Adı Hem Okuyorum Hem Geziyorum
Proje Açıklaması 9 öğrenci,9 veli, 9 ay boyunca okulumuzun bulunduğu kasabaya yakın 9 okulu ziyaret ederek, o okullarda kitap okunarak okuma zinciri oluşturulacaktır. Böylece 100 lerce öğrenci ve veliye ulaşılarak okuma farkındalığı ve okuma alışkanlığı kazandırılmaya çalışılacaktır.
Proje Amacı Okumak ruhumuzun vazgeçilmez bir ihtiyacıdır. Sıkıntımızı unutmak; hayatımızı, ruhumuzu, kafamızı, düşüncelerimizi ve fikirlerimizi aydınlatmak için mutlaka okumaya ihtiyacımız vardır. Bu nedenle projeyle birlikte yakın çevremizden başlayarak uzaktaki okullara da ulaşıp okuma alışkanlığını ve farkındalığını yaymak. Bu fikri benimseterek yeni okuma zincirlerinin önünü açmak istiyoruz.
Projeyi Yürüten Kurum(lar)
Kurum adıProjedeki Rolü
Dündarlı Atatürk İlkokulu Proje Koordinatörü
Başlangıç Tarihi 2016-09-29
Bitiş Tarihi 2017-06-09
Hedeflenen / Gerçekleşen Proje Çıktıları 1.Okulumuzdaki öğrenci,veli ve öğretmenlerin, aynı zamanda ziyaret edeceğimiz okullardaki öğrenci,veli ve öğretmenlerin de okuma alışkanlığını yaygınlaştırıldı. 2.Okuyan,anlayan, sorgulayan,geleceğe umutla bakan yeni nesiller oluşturmak, 3.Okumayı alışkanlık haline getirecek yeni nesiller oluşturmak.
Projenin Kurumdaki Sorumlusu Kamil İNCESU,İnan ARI, Esma DİBEK
Projenin Uygulandığı Yer Dündarlı Atatürk İlkokulu
Proje Bütçesi 45500 TRY

© 2017-2018 Niğde İl MEM Ar-Ge