Projeler

Proje: ''OKUSUN CANLAR,YEŞERSİN FİDANLAR''

Proje Türü Konya Ovası Projesi (KOP)
Proje Alt Türü Konya Ovası Projesi (KOP)
Proje Adı ''OKUSUN CANLAR,YEŞERSİN FİDANLAR''
Proje Açıklaması 1.Okulda öğrencilerin katılacağı her hafta farklı bir saatte olmak üzere okuma saati düzenlenmesi. 2.Her akşam saat 20NULL'da bütün okul personeli,öğrenci velileri ve öğrencilerin katılacağı bir okuma saatinin düzenlenmesi. 3.Her ayın sonunda,en çok kitap okuyan öğrencilerin belirlenmesi. 4.Nisan ayında önceden oluşturulan alanda ,öğrencilerin okudukları kitap sayısı kadar ağaç dikmesi. 5.Dikilen her ağaç için,öğrencinin ve okunan kitabın isminin yer aldığı bir künye hazırlanarak,ağaca asılması. 6.Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü aracılığı ile,okul bünyesinde drama kursu açılması. 7.Her ayın sonunda,çocukların kendini ifade etme becerisini geliştirebilmeleri amacıyla ,belirlenen bir kitabın drama yoluyla öğrencilerce sergilenmesi. 8.Sergilenen drama etkinliğine farklı bir okulun öğrencilerinin davet edilmesi ve video ortamına aktarılarak geniş kitlelere ulaştırılması. 9.En beğenilen drama videosunun yerel ve ulusal basında yayımlanması. 10.Kitap okumayı teşvik etmek için,kura ile belirlenen öğrencilerin evlerine gidilerek kitap hediye edilmesi.
Proje Amacı Öğrencilerimiz ve velilerimizin kitap okumayı alışkanlık haline getirmelerini sağlamak ve kitap okuma bilincinde farkındalık oluşturmak.
Projeyi Yürüten Kurum(lar)
Kurum adıProjedeki Rolü
Selçuk İlkokulu Proje Koordinatörü
Niğde BelediyesiProje Ortağı
Niğde Orman İl MüdürlüğüProje Ortağı
Niğde Halk Eğitim MüdürlüğüProje Ortağı
Başlangıç Tarihi 2017-01-02
Bitiş Tarihi 2017-10-30
Hedeflenen / Gerçekleşen Proje Çıktıları 1.İlimizde kitap okuma oranının artması. 2.İlimizde,ağaçlandırılmış alan miktarının artması. 3.Öğrencilerin okuma yazma ve kendilerini ifade etme becerilerinin gelişmesi. 4.Kardeşlik ve paylaşım duygularının güçlenmesi.
Projenin Kurumdaki Sorumlusu ORHAN ÇETİN
Projenin Uygulandığı Yer SELÇUK İLKOKULU
Proje Bütçesi 27.200 TRY

© 2017-2018 Niğde İl MEM Ar-Ge