Projeler

Proje: Ulukışla 75. Yıl Çok Programlı Anadolu Lisesi Bilim Fuarı/2016

Proje Türü Tübitak
Proje Alt Türü 4006 - TÜBİTAK Bilim Fuarları Destekleme Programı
Proje Adı Ulukışla 75. Yıl Çok Programlı Anadolu Lisesi Bilim Fuarı/2016
Proje Açıklaması Ulukışla 75. yıl Çok Programlı Anadolu Lisesi Bilim Fuarı kapsamında 26 adet proje geliştirilmiştir. Bu projelerde görev alan öğretmenlerin rehberliğinde en az iki öğrenci yer almıştır. Yedi ay süren çalışmalar neticesinde 18 tasarım, 8 araştırma projesi ortaya konulmuştur. Projelerin hazırlanması ve sunumunda yer alan öğrencilere TÜBİTAK ambleminin olduğu şapka ve tişörtler dağıtıldı.Projede görev alan öğretmen ve öğrencilere katılım belgesi verildi.
Proje Amacı Ulukışla 75. yıl Çok Programlı Anadolu Lisesi Bilim Fuarı kapsamında gerçekleştirilen bilim fuarının amacı öğrencilerimizin bilim ve bilimsel gelişmelere olan ilgilerinin artırılmasını sağlamak, görev ve sorumluluk almalarını sağlayarak başarı ve birlikte çalışma duygularını pekiştirmek, ilgi, yetenek ve bilişsel yönlerini ortaya koymalarına vesile olarak, öğrencilerimizin kendilerini tanımalarına yardımcı olmak.
Projeyi Yürüten Kurum(lar)
Kurum adıProjedeki Rolü
Ulukışla 75. Yıl Çok Programlı Anadolu Lisesi Proje Koordinatörü
Başlangıç Tarihi 2016-01-01
Bitiş Tarihi 2016-08-01
Hedeflenen / Gerçekleşen Proje Çıktıları 6 ay süren çalışma neticesinde 01-02/06/2016 tarihlerinde gerçekleştirilen bilim fuarında 18 tasarım, 8 araştırma projesinin sergilenmesi ve sunumu gerçekleştirildi. Bilim fuarında görev alan öğrencilerin sorumluluk almaları ve başarı duygusu tatmaları sağlanmış oldu.
Projenin Kurumdaki Sorumlusu Turan YALÇIN
Projenin Uygulandığı Yer ULUKIŞLA 75. YIL ÇOK PROGRAMLI ANADOLU LİSESİ
Proje Bütçesi 5000 TRY

© 2017-2018 Niğde İl MEM Ar-Ge