Projeler

Proje: UNUTULAN MASALLAR ANNEMİN DİLİNDE

Proje Türü YEREL PROJELER
Proje Alt Türü YEREL PROJELER
Proje Adı UNUTULAN MASALLAR ANNEMİN DİLİNDE
Proje Açıklaması Masalların çocuklar üzerindeki etkisi dikkate alınarak, okulumuzda kitap okuma alışkanlığının arttırılması uygun görülmüştür. Bu kapsamda okulumuz öğretmen-öğrenci-veli işbirliği içerisinde, unutulan masallarımızın velilerimizin dilinde yeniden hayat bulması planlanmıştır.Küçükken büyükannelerimizden, dedelerimizden dinlemekten mutluluk duyduğumuz unutulan Türk masallarımızı yeniden canlandırmayı, çocuklarımıza düşünme ve hayal kurma fırsatını vermeyi, velilerimizin de eğitimde rol almalarını hedef alan bir projedir.
Proje Amacı • Çocukların hayal güçlerini geliştirme. • Masal kahramanları için çözümler bulan çocukların problem çözme becerilerini geliştirme. • Yaratıcı düşünmeye ve soru sormaya imkân verme. • Merak etme duygusunu geliştirme. • Okudukları ile gerçek dünya arasında anlamlı ilişkiler kurma. • Velilerimizin dünyaya çocukların penceresinden bakabilmelerini sağlama.
Projeyi Yürüten Kurum(lar)
Kurum adıProjedeki Rolü
İstiklal İlkokulu Proje Koordinatörü
Başlangıç Tarihi 2016-02-12
Bitiş Tarihi 2016-06-03
Hedeflenen / Gerçekleşen Proje Çıktıları 1- Öğrencilerimizin kitap okuma alışkanlığı gelişmiştir. 2 - Öğrencilerimiz için kitap okuma zorunluluktan çıkıp zevk alınarak yapılan bir iş haline dönüşmüştür. 3- Öğrencilerimizin soru sorma, merak etme ve yaratıcı düşünme becerilerinde gelişme sağlanmıştır. 4- Velilerimiz, eğitimde etkin rol alarak eğitimin vazgeçilmez bir parçası olduklarının farkına varmışlardır. 5- Velilerimiz kültürel değerlerimizin gelişmesine katkı sağlamışlardır. 6- Unutulan masallar annelerimizin dilinde yeniden hayat bulmuştur.
Projenin Kurumdaki Sorumlusu ÖZLEM ERZURUM, FERHAT DAĞCI
Projenin Uygulandığı Yer İSTİKLAL İLKOKULU
Proje Bütçesi 500 TRY

© 2017-2018 Niğde İl MEM Ar-Ge