Projeler

Proje: Balcı 100. Yıl Ortaokulu Tübitak 4006 Bilim Fuarı / 2017 Yılı

Proje Türü Tübitak
Proje Alt Türü 4006 - TÜBİTAK Bilim Fuarları Destekleme Programı
Proje Adı Balcı 100. Yıl Ortaokulu Tübitak 4006 Bilim Fuarı / 2017 Yılı
Proje Açıklaması Bilim fuarı okulumuzda düzenlenmiştir. Öğrencilerimizin gerçekleştirdiği 10 araştırma ve 10 tasarım projesi sergilenmiştir.
Proje Amacı Öğrencilerin bilimsel yöntem basamaklarını kullanarak, çevrelerinde sorun olarak gördükleri durumlara somut çalışmalarla çözüm üretmeleri amaçlanmıştır. Yapılan çalışmalarla öğrencilerimizin düşündüğünü ifade edebilme becerileri, görsel, işitsel ve psikomotor becelerilerinin artırılması hedeflenmiştir.
Projeyi Yürüten Kurum(lar)
Kurum adıProjedeki Rolü
Balcı 100.Yıl Ortaokulu Proje Ortağı
Başlangıç Tarihi 2017-05-17
Bitiş Tarihi 2017-05-17
Hedeflenen / Gerçekleşen Proje Çıktıları Öğrencilerimizin danışman öğretmenlerinin rehberliği ile gerçekleştirdikleri 10 tasarım ve 10 araştırma projeleri bilim fuarımızda sergilenmiştir. Öğrencilerimiz bu çalışmaları ile beraber birçok küresel soruna karşı farkındalık oluşturmuşlardır. Bilim fuarımızın velilere açık olması velileri de eğitim- öğretim sürecine katmıştır. sergilenen çalışmalar hakkında onların da bilgi sahibi olmasını sağlamıştır. Öğrencilerimizin düşünsel ürünleri olan çalışmalarını hayata geçirmeleri onların özgüvenlerini artırarak görsel, işitsel, psikomotr becerilerinin gelişmesine katkı sağlamıştır. Proje sunumlarını davetlilere bizzat öğrencilerimizin yapması onların sosyal becerilerinin gelişmesi açısından önemli bir ivme olmuştur.
Projenin Kurumdaki Sorumlusu Murat ZENGİN
Projenin Uygulandığı Yer Balcı 100 Yıl Ortaokulu
Proje Bütçesi 5000 TRY

© 2017-2018 Niğde İl MEM Ar-Ge