Projeler

Proje: 4006 TÜBİTAK BİLİM FUARI-MEHMET AKİF ERSOY ORTAOKULU/2015-2016

Proje Türü Tübitak
Proje Alt Türü 4006 - TÜBİTAK Bilim Fuarları Destekleme Programı
Proje Adı 4006 TÜBİTAK BİLİM FUARI-MEHMET AKİF ERSOY ORTAOKULU/2015-2016
Proje Açıklaması Bilim fuarımızda Fen, Matematik, Beden Eğitimi, İngilizce, Türkçe, Din Kültürü Ve Ahlak Bilgisi, Sosyal Bilgiler, Görsel Sanatlar Olmak üzere farklı branşların projeleri bir araya geldi. Toplamda 49 proje 76 öğrenci tarafından sergilenmiştir.
Proje Amacı TÜBİTAK Bilim Fuarları ile birlikte 5, 6, 7, 8. sınıfta okumakta olan öğrencilerimizin öğretim programı çerçevesinde, kendi ilgi alanları doğrultusunda, istedikleri derslerden belirledikleri konular üzerine araştırma yaparak, araştırmalarının sonuçlarını sergileyebilecekleri bir ortam oluşturmayı amaçladık. En temel amacımız ise: Gerçek hayattaki soru ve sorunlara yönelik çözüm bulunmasında bilimin ve bilimsel çalışmaların öneminin, öğrenciler tarafından uygulayarak- yaparak-yaşayarak öğrenilmesini sağlamaktır.
Projeyi Yürüten Kurum(lar)
Kurum adıProjedeki Rolü
Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu Proje Koordinatörü
Başlangıç Tarihi 2016-01-01
Bitiş Tarihi 2018-06-08
Hedeflenen / Gerçekleşen Proje Çıktıları • Bilimin ve bilimsel çalışmaların yeni nesiller tarafından benimsenmesinin teşvik edilmesi, • Bilimin günlük hayatla ilişkilendirilmesi, • Araştırma tekniklerinin, bilimsel raporlamanın ve bilimsel sunum becerilerinin tabana yayılarak genç bireylere kazandırılması, • Farklı gelişimsel ve bilişsel seviyedeki her çocuğa bilimsel proje yapma fırsatının sunulması, • Öğrencilere bilimsel proje yapma ve paylaşma konusunda yeni ortam ve olanakların yaratılması, • Öğrenciler üzerindeki yarışma baskısının ortadan kaldırılarak bilimin eğlenceli taraflarının ön plana çıkarılması, • Farklı sosyo-ekonomik seviyedeki bölge okullarının bilimsel projelere eşit katılımının sağlanması, • Gerçek hayattaki soru ve sorunlara çözüm bulunmasında bilimin ve bilimsel çalışmaların öneminin öğrenciler tarafından uygulayarak/yaşayarak öğrenilmesinin sağlanmasıdır.
Projenin Kurumdaki Sorumlusu Sevil SOYKAN
Projenin Uygulandığı Yer BOR/NİĞDE Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu
Proje Bütçesi 5000 TRY

© 2017-2018 Niğde İl MEM Ar-Ge