Projeler

Proje: 1. ORTAOKULLAR ARASI PROJE ARAŞTIRMA YARIŞMASI/2015

Proje Türü YEREL PROJELER
Proje Alt Türü YEREL PROJELER
Proje Adı 1. ORTAOKULLAR ARASI PROJE ARAŞTIRMA YARIŞMASI/2015
Proje Açıklaması A. Niğde ve ilçelerindeki ortaokul düzeyindeki bir okulda 6. ve 7. sınıfta öğrenim gören tüm öğrenciler katılabilir. B. Okullar, yarışmaya birden fazla projeyle katılabilirler. C. Projeler kesinlikle öğrenciler tarafından yapılarak özgün olmalıdır. Bu özelliklere sahip olmayan projeler başvuru aşamasında elenecek olup, orijinal olmayan projelerin sorumluluğu proje sahipleri ve danışman öğretmenlere aittir. D. Yarışmaya her öğrenci ancak bir proje ile katılabilir. E. Proje veya performans çalışması sadece bir öğrenci tarafından hazırlanacaktır. F. Her proje bir öğretmen danışmanlık yapabilir. Ancak bir öğretmen birden fazla proje danışman olabilir. G. Projelerin yazım kuralları başvuru formu üzerinde belirtildiği şekilde olacaktır.
Proje Amacı Gençliği temel ve uygulamalı bilimlerde araştırmaya özendirmek ve bilime meraklı gençlerin yolunu açmak, onların “Geleceğin Bilim İnsanları” olarak yetişmelerine katkı sağlamaktır. Yarışmanın yapılması; öğrencilerimizde özgür düşünce, yaratıcılık, uygulamalı bilimsellik teknik becerilerin ve özgüvenlerinin gelişmesine katkı sağlayacaktır. Amacımız; öğrencilerimizin yapmış olduğu araştırma projelerin geleceğimize ışık tutan çalışmalar olduğunun vurgulanması ve sonuçta gençlerimizin bilimsel çalışmalarının değerlendirilmesi amaçlanmıştır.
Projeyi Yürüten Kurum(lar)
Kurum adıProjedeki Rolü
Bor Şehit Ramazan Konuş Fen Lisesi Proje Koordinatörü
Başlangıç Tarihi 0000-00-00
Bitiş Tarihi Devam Ediyor
Hedeflenen / Gerçekleşen Proje Çıktıları Yarışma sonunda ortaokul fen ve teknoloji dalında dereceye girecek olan projeler ödüllendirilecektir.
Projenin Kurumdaki Sorumlusu Bor Şehit Ramazan Konuş Fen Lisesi Okul Müdürlüğü
Projenin Uygulandığı Yer Bor Şehit Ramazan Konuş Fen Lisesi
Proje Bütçesi TRY

© 2017-2018 Niğde İl MEM Ar-Ge