Projeler

Proje: ÇAMARDI 75. YIL ŞEHİT ÜSTEĞMEN MURAT ERDEM ÇOK PROGRAMLI ANADOLU LİSESİ TÜBİTAK 4006 BİLİM FUARI/2017 YILI

Proje Türü Tübitak
Proje Alt Türü 4006 - TÜBİTAK Bilim Fuarları Destekleme Programı
Proje Adı ÇAMARDI 75. YIL ŞEHİT ÜSTEĞMEN MURAT ERDEM ÇOK PROGRAMLI ANADOLU LİSESİ TÜBİTAK 4006 BİLİM FUARI/2017 YILI
Proje Açıklaması Çamardı 75. Yıl Şehit Üsteğmen Murat Erdem Çok Programlı Anadolu Lisesi Tübitak 4006 Bilim Fuarı kapsamında öğrenciler tarafından sunulan yaklaşık 20 projeden seçilen 6 araştırma 4 tasarım projesinin yürütülmesine karar verilmiştir. Yedi ay süren çalımalar sonucunda ortaya çıkan sonuç ve ürünler yine öğrenciler tarafından ziyaretçilere sunulmuştur. Şölen şeklinde geçen sunum günlerine yapılan davetlerle çevre okullarda eğitim gören öğrenciler ve ilçe halkının katılımı sağlanmıştır.
Proje Amacı Çamardı 75. Yıl Şehit Üsteğmen Murat Erdem Çok Programlı Anadolu Lisesi Tübitak 4006 Bilim Fuarı kapsamında öğrencilerimizin bilimsel araştırma yöntem ve tekniklerini öğrenmeleri, bilimi günlük hayatla ilişkilendirerek günlük hayatta karşılaşılan problemlere bilimsel çözüm üretmeleri, sunum becerilerini geliştirerek özgüven duygularını arttırmaları, belirli bir sürede disiplinli bir şekilde çalışarak süreç sonunda bir ürün ortaya koymaları ve bundan duydukları mutlulukla bilime karşı olumlu duygular geliştirmeleri amaçlanmıştır.
Projeyi Yürüten Kurum(lar)
Kurum adıProjedeki Rolü
Çamardı 75.Yıl Şehit Üsteğmen Murat Erdem Çok Programlı Anado Proje Koordinatörü
Başlangıç Tarihi 2017-01-01
Bitiş Tarihi 2018-08-01
Hedeflenen / Gerçekleşen Proje Çıktıları Bilim Fuarı düzenlendi. 6 araştırma 4 tasarım projesi sergilendi. 7 öğrenciye halk oyunları kursu verildi.
Projenin Kurumdaki Sorumlusu Zafer YILMAZ
Projenin Uygulandığı Yer Çamardı 75. Yıl Şehit Üsteğmen Murat Erdem Çok Programlı Anadolu Lisesi
Proje Bütçesi 5000 TRY

© 2017-2018 Niğde İl MEM Ar-Ge