Projeler

Proje: SİNEMA OKULUMDA

Proje Türü eTwinning
Proje Alt Türü Sanat
Proje Adı SİNEMA OKULUMDA
Proje Açıklaması Sinema insanların birbirleriyle etkileşimini sağlayan bir kitle iletişim aracıdır. Sinemayla toplumlar birbirlerini tanır. İnsanlığa verilmek istenen ders ve mesajlar kısa süre içerisinde geniş kitlelere yayılır. Kırsal kesimde çocukluğunu geçiren,büyüyen,köy okullarında eğitim gören öğrenciler ulaşım,maliyet ve zaman gibi imkansızlıklar yüzünden sinemaya gidemiyor ve sinema ortamını göremiyorlar. Kırsal kesimde yaşayan, imkansızlar yüzünden sinema ortamını görmemiş,tanımamış olan öğrencilere sinema ortamını görmesini,tanımasını sağlamak için bu projeyi yapmayı düşündük.
Proje Amacı Bu pojedeki hedeflerimiz: 1- Kırsal kesimde eğitim gören öğrencilere sinema ortamını tanıtmak. 2- Sinema ortamını okulda yaşatarak sinemaya ilgiyi arttırmak. 3- Sinemanın, insanların birbirlerini ve kültürlerini tanımada büyük öneme sahip olduğunu öğrencilere kavratmak.
Projeyi Yürüten Kurum(lar)
Kurum adıProjedeki Rolü
Altunhisar Anadolu İmam Hatip Lisesi Proje Ortağı
Başlangıç Tarihi 2017-12-07
Bitiş Tarihi 2018-06-08
Hedeflenen / Gerçekleşen Proje Çıktıları 1- Toplumumuzu oluşturan, milletimizin efendisi olan köy çocukları, sinema ortamını okullarında bizzat yaşamış olacaklar. 2- Sinema ortamını tanıyıp,sinemada nasıl hareket edeceklerini öğrenmiş olacaklar. 3- Sinemanın insanları ve kültürlerini tanımada ve tanıtmada büyük öneme sahip olduğunu öğrenmiş olacaklar.
Projenin Kurumdaki Sorumlusu Bilge TAŞAN
Projenin Uygulandığı Yer Altunhisar Anadolu İmam Hatip Lisesi
Proje Bütçesi 0 TRY

© 2017-2018 Niğde İl MEM Ar-Ge