Projeler

Proje: Tohumumu Büyütüyorum, Ekiyorum, Yiyorum

Proje Türü YEREL PROJELER
Proje Alt Türü YEREL PROJELER
Proje Adı Tohumumu Büyütüyorum, Ekiyorum, Yiyorum
Proje Açıklaması Çocukların tohumdan sebze ve meyve ağaçları yetiştirerek okulumuzun bahçesini düzenlemeleri ve sahiplenmeleri amaçlanmıştır. Öncelikle çocuklar okul sütü kutularına, evlerinden getirdikleri fasulye, domates, salatalık, ceviz, vişne, elma, armut, kiraz, dut gibi meyvelerin ve sebzelerin tohumlarını ekerek filizlendirdiler. Daha sonra sebzeleri ekecekleri yeri belirlediler. Burası çapalanıp etrafına tel geçirildikten sonra ekecekleri yeri kürek ve çapa kullanarak hazırladılar. Ardından filizlendirdikleri tohumları mayıs ayının ilk haftası ektiler. Sulamasını,bakımını haftada birkaç gün derse girmeden önce kontrol edip daha sonra derse girdiler. Ağaç tohumlarını ise belirledikleri yere dikerek aynı şekilde sulamasına kontrol ederek büyüttüler.
Proje Amacı Çocukların doğaya saygı ve sevgisinin bununla birlikte yaşadıkları yeri ve doğayı sahiplenmelerini sağlamak.
Projeyi Yürüten Kurum(lar)
Kurum adıProjedeki Rolü
Halaç İlkokulu Proje Koordinatörü
Başlangıç Tarihi 2017-03-01
Bitiş Tarihi 2017-06-09
Hedeflenen / Gerçekleşen Proje Çıktıları Emek vererek büyütmenin önemini kavradılar.Sahiplenme duyguları gelişti.Doğa sevgisi kazandırıldı.
Projenin Kurumdaki Sorumlusu MUSTAFA YAKA,MELDA ŞAHİN
Projenin Uygulandığı Yer HALAÇ İLKOKULU
Proje Bütçesi 0 TRY

© 2017-2018 Niğde İl MEM Ar-Ge