Projeler

Proje: Okuma Alışkanlığı Kazandırma Yoluyla Başarıyı Artırma

Proje Türü YEREL PROJELER
Proje Alt Türü YEREL PROJELER
Proje Adı Okuma Alışkanlığı Kazandırma Yoluyla Başarıyı Artırma
Proje Açıklaması Gelişen teknolojik oyunlar ve bilinçsiz internet kullanımı nedeniyle öğrencilerin kitap okumaması, okuma alışanlığı olmaması nedeniyle, sınavlarda soruları doğru anlamamaları nedeniyle ders başarıları ve merkezi sınavlardaki başarıları düşmektedir. Sınıf ve okul kitaplıkları zenginleştirilecek, kitap okumayı sevdirecek etkinlikler düzenlenecek, her gün okulca 20 dakika birlikte okuma yapılacak, öğrencilerin haftalık ve aylık okuduğu kitap ve sayfa sayıları kayıt altına alınacaktır. Akademik başarı ve sınav başarısı resmi belgelerle istatistik olarak gözlenecek, projenin başarıya ulaşıp ulaşmadığı istatistiklerle ortaya konacaktır.
Proje Amacı Öğrencilere okuma alışkanlığı kazandırarak, okuduğunu anlama, hızlı okuma sayesinde derlerdeki başarılarını ve merkezi sınavlardaki başarılarını artırabilme.
Projeyi Yürüten Kurum(lar)
Kurum adıProjedeki Rolü
Ali Ulvi Arıkan Ortaokulu Proje İştirakçisi ( Katılımcı )
Başlangıç Tarihi 2016-10-10
Bitiş Tarihi 2017-05-15
Hedeflenen / Gerçekleşen Proje Çıktıları Öğrencilerin okuduğu kitap sayısı bir önceki yıla göre arttı. Öğrencilerin yazılı sınav nor ortalamalarında bir önceki yıla göre artış görüldü. TEOG Sınavlarında bir yıl önce 282 olan okul puan ortalaması 334 puana yükseldi
Projenin Kurumdaki Sorumlusu Saime BAYHAN ( Türkçe Öğretmeni), Mevhibe TEMUR ( Türkçe Öğretmeni)
Projenin Uygulandığı Yer Ali Ulvi Arıkan Ortaokulu
Proje Bütçesi TRY

© 2017-2018 Niğde İl MEM Ar-Ge