Projeler

Proje: Çocuk Gelişiminde Drama -Dramada Avrupa Uygulamları

Proje Türü Avrupa Birliği - Erasmus+ Projeleri
Proje Alt Türü Erasmus+ KA1 Mesleki Eğitim
Proje Adı Çocuk Gelişiminde Drama -Dramada Avrupa Uygulamları
Proje Açıklaması 1 yıl sürecek olan projemizde 2 hareketlilik tasarlanmıştır.14 katılımcı ve 2 refakatçimiz İtalya'ya ,14 katılımcı ve 2 refakatçimiz Portekiz'e 2'şer haftalık süreyle gidecekler ve projede belirtilen eğitim programıyla ilgili staj faaliyetlerine katılacaklardır.Eğitim programının 2 hafta olması hususunda okulumuz idaresi ,çocuk gelişimi alan öğretmenleri ve yurt dışı ortaklarımız arasında mutabakata varmış bulunmaktayız.
Proje Amacı Avrupa'da dramanın çocuk gelişimine olan katkısını yakından gözlemleme, yaratıcı drama ve eğitsel drama türleri hakkında mesleki gelişim sağlama ,yaratıcı eğitim oyun ve oyuncakları geliştirme,yenilikçi öğretim metotları benimseme ,Avrupa çocuk gelişimi eğitim modülleri hakkında bilgi sahibi olma ,mesleklerine olan bağlılık ve motivasyonlarının artması.
Projeyi Yürüten Kurum(lar)
Kurum adıProjedeki Rolü
Edikli Çok Programlı Anadolu Lisesi Proje Koordinatörü
Başlangıç Tarihi 2017-08-01
Bitiş Tarihi 2018-07-31
Hedeflenen / Gerçekleşen Proje Çıktıları Katılımcılarımız staj faaliyetleri sonucunda staj konusunun ,eğitim yer ve tarihlerini içeren ''Katılımcı Sertifikası '' alacaklardır.Öğrencilerimiz Katılımcı Sertifikası yanında Nevropat Hareketlilik Belgesi ve Europass Özgeçmiş Belgeleri alacaklardır.Okulumuz ilgili belgeleri düzenleyip dolduracak ve yurt dışı ev sahibi ortağa imzalatıp onaylatacaktır. Bu belgeler uluslararası geçerliliği olan belgelerdir ve yurt içinde ve yurt dışında eğitim,staj vb. başvurularda öğrenciler bu belgeleri CV'lerine ekleyip iş ve istihdam olanaklarını artırabileceklerdir.
Projenin Kurumdaki Sorumlusu İdris KAHRAMAN
Projenin Uygulandığı Yer Nicotera/İTALYA -Braga /PORTEKİZ
Proje Bütçesi 38.556.00 EUR

© 2017-2018 Niğde İl MEM Ar-Ge