Projeler

Proje: DEZAVANTAJLI KIZ ÖĞRENCİLERİN AVRUPA' DA WALDORF EĞİTİMİ ÜZERİNE STAJI

Proje Türü Avrupa Birliği - Erasmus+ Projeleri
Proje Alt Türü Erasmus+ KA1 Mesleki Eğitim
Proje Adı DEZAVANTAJLI KIZ ÖĞRENCİLERİN AVRUPA' DA WALDORF EĞİTİMİ ÜZERİNE STAJI
Proje Açıklaması Projemiz iki akış içinde gerçekleştirilecektir. İlk hareketlilik Romanya’ya,ikinci hareketlilik ise Çek Cumhuriyeti’ne olacaktır.İlk hareketliliğe 7 öğrenci (1’i kaynaştırma öğrencisi) 2 refakatçi öğretmen;ikinci hareketliliğe de 4 öğrenci(1’i kaynaştırma öğrencisi),1 refakatçi öğretmen katılacaktır. Yararlanıcılarmız özellikle dezavantajlı konumdaki kişilerden oluşacaktır. Bu öğrencilerimizin toplumdan soyutlanmalarını engellemek, özgüvenlerini arttırmak, istihdam edilmelerini kolaylaştırmak için hedef grubumuzu bu öğrencilerden oluşturduk.
Proje Amacı Projemizde Avrupanın birçok ülkesinde başarı ile uygulanan Waldorf eğitim pedagojisini yerinde inceleyip, erken çocukluk ve ilköğretim düzeyinde uygulamaları yakından görmek ve ortaya çıkan farklılıkları mesleki eğitim müfredatına entegre etmek amacındayız.
Projeyi Yürüten Kurum(lar)
Kurum adıProjedeki Rolü
Zübeyde Hanım Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Proje Koordinatörü
Başlangıç Tarihi 2018-10-01
Bitiş Tarihi 2019-09-30
Hedeflenen / Gerçekleşen Proje Çıktıları Öğrencilerimiz alacakları bu eğitim ile Waldorf pedagojisini öncelikle okuluna sonra çevresine ve iline aktif olarak tanıtacak, yaygınlaştırma çalışmalarına katılacaklardır. Ayrıca europas hareketlilik belgesi alacaklardır.
Projenin Kurumdaki Sorumlusu OKUL MÜDÜRÜ Mehmet BİNGÖL, PROJE KOORDİNATÖRÜ(Çocuk gelişimi ve eğitimi meslek öğretmeni) Mine TELLİ
Projenin Uygulandığı Yer ÇEK CUMHURİYETİ, ROMANYA
Proje Bütçesi 21,789 TRY

© 2017-2018 Niğde İl MEM Ar-Ge