Projeler

Proje: I Learn Science with Robots

Proje Türü Avrupa Birliği - Erasmus+ Projeleri
Proje Alt Türü Erasmus+ KA2 Okul Eğitimi
Proje Adı I Learn Science with Robots
Proje Açıklaması Projemiz, İtalya ve Türkiye'deki Ortaokullarda okullarında geliştirilecektir. Proje sırasındaki ana katılımcımız, yaşları 11-15 olan öğrenciler olacaktır. Her ülkeden 5 öğrenciyi ulusötesi proje toplantısı ve beraberindeki 2 öğretmenle beraber katılacaklardır. Robotik kartlarla bilim deneyleri, fen öğrenimini daha anlamlı hale getirmek için yapılacaktır. 2019-2020 yılları arasında gerçekleşecek olan proje sürecinde online yarışmalar düzenlenecektir.
Proje Amacı "Robotları Bilimi Öğreniyorum" başlıklı proje, öğrencilere bazı robotik etkinlikler oluşturarak Fen bilimler, bilgisayar, teknoloji ve tasarımla ilgili belgeleri ve projeleri analiz ederek proje okullarında robotların rolü ve kullanımına odaklanma fırsatı verecek. Ayrıca, projemiz, fen bilimlerini, teknolojiyi, mühendislik ve matematik (STEM) öğrenmi için pratik, ilginç ve farklı bir yaklaşım sağlayacak.
Projeyi Yürüten Kurum(lar)
Kurum adıProjedeki Rolü
Akşemseddin Bilim ve Sanat Merkezi Proje Koordinatörü
ISTITUTO COMPRENSIVO \\\\\\\"LEONARDO DA VINCI\\\\\\\"Proje Ortağı
Başlangıç Tarihi 2018-09-01
Bitiş Tarihi 2020-08-31
Hedeflenen / Gerçekleşen Proje Çıktıları -Deneylerin elektronik kitabı -sunumlar, - robotik deneylerin and robotik kartların, kod simülasyonlarının vidyoları
Projenin Kurumdaki Sorumlusu Osman Aydoğar, Cüneyt Akyol
Projenin Uygulandığı Yer Akşemseddin Bilim ve Sanat Merkezi
Proje Bütçesi 0 TRY

© 2017-2018 Niğde İl MEM Ar-Ge