Projeler

Proje: Challenge-Engage,Investigate, Act

Proje Türü Avrupa Birliği - Erasmus+ Projeleri
Proje Alt Türü Erasmus+ KA2 Okul Eğitimi
Proje Adı Challenge-Engage,Investigate, Act
Proje Açıklaması Projemiz 2018-2020 yılları arasında 9 ile 12 yaşlarında Türkiye, Romanya, İspanya, Bulgaristan, Litvanya, Polanya'daki İlkokul öğrencileri olacak. Öğrencilerin yaşını, becerilerini, yetenekleri (kapsayıcı eğitim) dikkate alınarak benzer etkinlikler geliştireceğiz. Benzer aktiviteler geliştirmemize rağmen, sonuçlar, ihtiyaç duyulan uyarlamalar ve ürünler farklı olabilir, ancak bizi gerçekten ilgilendiren şey: öğrencilerin özelliklerine bağlı olarak benzer bir aktivitenin nasıl farklı şekillerde geliştirilebileceğini görmek. Diğer durumlarda da aynı bilişim araçlarını kullanacağız ancak ürün farklı olacak, bu nedenle öğretmenlerin gelecekte bilişim araçlarıyla çalışırken geniş bir fikir yelpazesi olacak.
Proje Amacı Proje amaçları: -Beceri ve yeterliliklerin kazanılmasını teşvik etmek, -Dijital yetkinliği geliştirmek, -Yabancı bir dilde iletişimsel yetkinliği geliştirmek, -İletişimsel becerilerin geliştirilmek, (sözlü ve sözsüz iletişim) - Öğrenmede inisiyatif ve girişimciliği kendi başlarına öğrenmek, (kendi öğrenmelerinde süreç, organizasyon, planlama, hata kabul etme, kendini düzeltme ve öz değerlendirme hakkında düşünme geliştirme vb.) -Bir yabancı dil öğrenmek ve işbirlikçi çalışmalara değer vermek için kendi kapasitesini geliştirmek, -Diğer insanlarla iletişim kurmak için yabancı dil kullandığımızdaki zorlukların farkında olmak.
Projeyi Yürüten Kurum(lar)
Kurum adıProjedeki Rolü
Akşemseddin Bilim ve Sanat Merkezi Proje Ortağı
Escola Mil.lenariProje Koordinatörü
2 SU \"Akad. Emiliyan Stanev\"Proje Ortağı
Szkola Podstawowa im. M. Kopernika w CzaslawiuProje Ortağı
Scoala Gimnaziala Mihai EminescuProje Ortağı
Başlangıç Tarihi 2018-09-01
Bitiş Tarihi 2020-08-31
Hedeflenen / Gerçekleşen Proje Çıktıları Her uygulama sonrası raporlar yazılacak ve bu raporlar sonucunda: - Yeni yaklaşımlara ve iş birliğine dayalı çalışmaya dayalı didaktik birimler kurulacak, -Yaşam boyu öğrenme düşüncesini öğrenci ve öğretmen kadromuzda yaygınlaştıracak, - İşbirlikçi çalışmamızı öğrencilerimizle öğretmen ekibimiz arasında, öğrenciler veya yurtdışından öğretmenler arasında yayılacak,
Projenin Kurumdaki Sorumlusu Osman Aydoğar, Cüneyt Akyol
Projenin Uygulandığı Yer Akşemseddin Bilim ve Sanat Merkezi
Proje Bütçesi 0 TRY

© 2017-2018 Niğde İl MEM Ar-Ge