Projeler

Proje: KİM BU CENNET VATANIN UĞRUNA OLMAZ Kİ FEDA

Proje Türü YEREL PROJELER
Proje Alt Türü YEREL PROJELER
Proje Adı KİM BU CENNET VATANIN UĞRUNA OLMAZ Kİ FEDA
Proje Açıklaması Bizler; her bir sınıfımızı İstiklal Marşımızın bir kıtasıyla ‘arkadaş’ yaptık. Sınıflarımıza İstiklal Harbinde Türk Milletine kuvvet veren kavramlardan 2023 vizyonumuzu da kapsayan ikinci bir isim verdik. Alsancak Sınıfı,Şehadet Sınıfı gibi. İstiklal Marşımızı haftada bir kez Bayrak törenimizde her sınıfın arkadaş olduğu kıtayı okuması suretiyle on kıta kırk mısranın tamamını tüm okul çalışanları,öğrencilerimiz ve velilerimizle tam 7 (yedi) aydır hep beraber söylüyoruz. .
Proje Amacı ‘Kim Bu Cennet Vatanın Uğruna Olmaz Ki Feda’ Çalışmamızla amacımız: Okulumuzdaki öğrencilerin hepsine İstiklal Marşımızın tamamını anlayarak,İstiklal Harbi şuurunu kazandırabilmek Ve Cumhuriyetimizin 100. yılında 2023 hedeflerimiz doğrultusunda: TEK MİLLET TEK BAYRAK TEK VATAN TEK DEVLET bilincine yakışır şekilde yabancılaştığımız öz kavramlarımıza aşina olmalarını ve yaşantılarında sergilemelerini sağlamaktır.
Projeyi Yürüten Kurum(lar)
Kurum adıProjedeki Rolü
Behzat Ecemiş İlkokulu Proje Koordinatörü
Başlangıç Tarihi 2018-09-17
Bitiş Tarihi Devam Ediyor
Hedeflenen / Gerçekleşen Proje Çıktıları Projemiz Okul müdürümüz başkanlığında bir öğretmen organizasyonuyla haftanın her bayrak töreninin yapıldığı Pazartesi ve Cuma günleri tek tek sınıf şubelerimizin arkadaş oldukları İstiklal Marşı kıtalarını okumaları şeklinde yürütülmüştür.Ayrıca her bir sınıf şubesinin kapısına arkadaş oldukları İstiklal Marşı kıtaları asılmıştır.Öğrencilerimiz büyük bir şevk ve heyecanla İstiklal Marşımızı ecdadına yakışır şekilde sahiplenmiş özümsemiş ve yaşantısına geçirmiştir. Çalışmamız sınıflar halinde öğrencilerin tamamının katılımı ve sınıf öğretmenlerinin desteğiyle birlikte söyleme,gözlem metotları kullanılarak yürütülmüştür. Çalışmamız sonucunda toplam 7(Yedi) ayda 200 ün üzerinde öğrencimiz İstiklal Marşımızı eksiksiz ve öz güvenle söylemeyi özümsemişlerdir. Hatta Okulumuzda öğrenim gören Suriye uyruklu öğrencilerimiz dahi İstiklal Marşımızı öğrenmişler ve birer Türk evladı gibi bunu söylemeye başlamışlardır.
Projenin Kurumdaki Sorumlusu Celalettin İNCE,Süleyman Faruk TOKAY
Projenin Uygulandığı Yer NİĞDE Behzat Ecemiş İlkokulu
Proje Bütçesi TRY

© 2017-2018 Niğde İl MEM Ar-Ge