Projeler

Proje: Make it Happen: Our Nature Our Future

Proje Türü eTwinning
Proje Alt Türü Çevre Eğitimi
Proje Adı Make it Happen: Our Nature Our Future
Proje Açıklaması Sanayileşme ve kentleşme, dünyada insan kaynaklı hızlı bir değişime neden olmaktadır. Bu değişimin başlangıçta insan refahının artmasına katkı sağladığı ancak zamanla dünyanın ekolojik sistemine ciddi zararlar verdiği görülmüştür. Sanayileşme ve kentleşmenin neden olduğu ekolojik sorunları ortadan kaldırmak için sürdürülebilir kalkınma modeli önerilmiştir. Sürdürülebilir kalkınma kavramı, genel olarak çevre, insan ve ekonomi arasında bir uzlaşma olarak kabul edilmekte ve doğaya zarar vermeyen bir kalkınma anlayışını benimsemektedir. Bu proje ile öğrencilerin sürdürülebilir kalkınma kavramını daha iyi anlamalarını sağlayacak etkinliklere yer verilecek ve bunun öğrencilerde ekolojik bir farkındalık oluşturacağına inanılmaktadır.
Proje Amacı Bu proje ile öğrencilerimizin doğayı yaşayan bir varlık olarak kabul etmeleri ve doğayla barış içinde yaşamaları amaçlanmaktadır.
Projeyi Yürüten Kurum(lar)
Kurum adıProjedeki Rolü
Şehit Fazıl Doğruöz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Proje Koordinatörü
Başlangıç Tarihi 2021-10-15
Bitiş Tarihi 2022-02-28
Hedeflenen / Gerçekleşen Proje Çıktıları Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri ve çevre koruma temalı kitap ayraçları tasarlandı, kendi okulumuzda ve farklı okullardaki öğrenci ve öğretmenlere dağıtıldı. Proje sonu final ürünü hikaye yazıldı, bu hikaye farklı sınıflarda ve okullardaki öğrencilerle paylaşıldı, Sürdürülebilir Kalınma Hedefleri ve çevre koruma ile ilgili farkındalık oluşturuldu.
Projenin Kurumdaki Sorumlusu Fatma Kılıç
Projenin Uygulandığı Yer Şehit Fazıl Doğruöz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi
Proje Bütçesi TRY

© 2017-2018 Niğde İl MEM Ar-Ge