Projeler

Proje: BOR ŞEHİTLERİNİ OKULLARDA YAŞATIYOR

Proje Türü Konya Ovası Projesi (KOP)
Proje Alt Türü Konya Ovası Projesi (KOP)
Proje Adı BOR ŞEHİTLERİNİ OKULLARDA YAŞATIYOR
Proje Açıklaması KOP Okuyor Projesi kapsamında tamamladığımız “Bor Şehitlerini Okullarda Yaşatıyor” isimli projemizle Bor ilçesindeki tüm okullara yani ilkokul, ortaokul ve liselere kitaplık, pano, masa, sandalye ve kitaplardan oluşan okuma köşesi oluşturduk. Bu projeyle hedefimiz öğrencilerimize okuma alışkanlığı kazandırırken aynı zamanda ülkesi için canını vermiş şehitlerini tanımasını sağlamak ve vatanseverlik ruhunu gençlerimize aşılamak olmuştur. Projemiz başarılı bir şekilde sonuçlanmıştır ve 2017-2018 Eğitim Öğretim yılında Bor’daki bütün okullarda okuma köşemiz hazır haldedir. Bu kapsamda proje için tahmini bütçe 50.000 TL öngörülmüş bunun ise 49.957 TL 45 Kuruşu harcanmıştır.
Proje Amacı Öğrencilerimize okuma alışkanlığı kazandırırken aynı zamanda ülkesi için canını vermiş şehitlerini tanımasını sağlamak ve vatanseverlik ruhunu gençlerimize aşılamak.
Projeyi Yürüten Kurum(lar)
Kurum adıProjedeki Rolü
Çukurkuyu Şehit Ömer Halisdemir Ortaokulu Proje Koordinatörü
Başlangıç Tarihi 2016-12-22
Bitiş Tarihi 2017-05-08
Hedeflenen / Gerçekleşen Proje Çıktıları İlçemiz bünyesinde 61 okula ilçemizdeki şehitlerimiz adına şehit köşeleri ve kitaplıklar oluşturuldu. Bu köşelerde toplam 61 adet kitaplık, 61 adet okuma masası, 61 adet sandalye, ortalama 990 adet kitap, 61 adet bayrak desenli üstünde şehitlerimizin fotoğrafları bulunan pano mevcuttur.
Projenin Kurumdaki Sorumlusu Bekir ASLAN
Projenin Uygulandığı Yer Bor İlçesindeki tüm resmi okullar.
Proje Bütçesi 50000 TRY

© 2017-2018 Niğde İl MEM Ar-Ge