Projeler

Proje: MEHMET AKİF ERSOY ORTAOKULU/Benim Ülkem Benim Şehrim/2016

Proje Türü eTwinning
Proje Alt Türü Sosyal Bilgiler / Sosyoloji
Proje Adı MEHMET AKİF ERSOY ORTAOKULU/Benim Ülkem Benim Şehrim/2016
Proje Açıklaması Projemiz tamamen nakdi ihtiyaç gerekmeksizin, ilkokul ve ortaokul çağındaki öğrenciler için tasarlanmıştır. Bu proje vasıtası ile öğrencilerimize öncelikli olarak kendi ülkelerini yakından tanıma imkanı sunulacaktır. Ülkemiz hakkında öğrendikleri teorik bilgileri pratiğe dönüştürme ve Ülkemizin farklı şehirlerini, o şehirde öğrenim gören yaşıtlarını tanımış olacaklardır. Bizlerin görevi ise onlara bu süreçte sadece rehberlik yapmak olacaktır. Şunu biliyoruz ki ders dışı faaliyetler çocukların öğrenmesine yardımcı olan güçlü araçlardır. Gelecekteki sağlığımızın, refah ve mutluluğumuzun en iyi göstergeleri okuldaki akademik başarılarımızdan çok, projeler üretebilme, kendini ifade edebilme ve ortaya koydukları olumlu fikir ve çıktıları yaygınlaştırma çalışmalarıdır. Okul müfredatı dışındaki aktiviteler öğrencilerin okuldan hoşlanmaları ve okulda öğrenme amaçlı çok daha fazla zaman harcamaları için eğlendirici ve ilgi çekici olabilir.
Proje Amacı Projenin temel amacı ve hedefi çocuklarımıza ülkemizin bir birinden eşsiz şehirlerini tanıma ve tanıtma imkanı sunmaktır. Diğer hedefler: - Anadilini etkili bir şekilde kullanabilmek - Araştırma, bilgi edinme becerilerini geliştirme - Diğer yaşıtlarının, farklı şehirlerdeki yaşam koşulları hakkında bilgi edinebilme, - Eğitici ve tanıtıcı sunumlar hazırlama, - İşbirliği yaparak çalışma ve araştırma yeteneği kazanma, - Yaşadığı şehrin kültürünü, akranlarına aktarırken, kendi kültürünü daha iyi tanıma imkanı bulma, - Başka şehirlerdeki kültürel benzerlik ve farkları öğrenme, - Ilk kez bir ulusal proje içerisinde yer alma.
Projeyi Yürüten Kurum(lar)
Kurum adıProjedeki Rolü
Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu Proje Koordinatörü
Başlangıç Tarihi 2017-01-04
Bitiş Tarihi 2017-01-02
Hedeflenen / Gerçekleşen Proje Çıktıları Öğrenciler, coğrafi ve farklı kültürlere ait bilgi birikimleri derinleşecektir. Öğrenciler kitaplardan ziyade, en iyi kaynaktan, bizzat o şehirde yaşayan akranlarından önemli bilgiler edineceklerdir. Öğrencilerimiz hem öğrenmenin hem de öğretmenin hazzını yaşamış olacaklardır.
Projenin Kurumdaki Sorumlusu Elçin Kiraz ÜNAL TEZ
Projenin Uygulandığı Yer BOR/NİĞDE
Proje Bütçesi TRY

© 2017-2018 Niğde İl MEM Ar-Ge