Projeler

Proje: Kurtuluş Ortaokulu Tübitak 4006 Bilim Fuarı / 2015 Yılı

Proje Türü Tübitak
Proje Alt Türü 4006 - TÜBİTAK Bilim Fuarları Destekleme Programı
Proje Adı Kurtuluş Ortaokulu Tübitak 4006 Bilim Fuarı / 2015 Yılı
Proje Açıklaması 4006 Bilim Fuarı Projeleri, Milli Eğitim Bakanlığı ve TÜBİTAK arasındaki protokol gereği ortaokul ve lise öğrencilerine bilimsel düşünmenin önemini, ürün oluşturabilme becerisinin kazanılabileceğini, eğlenerek öğrenmenin ne demek olduğunu, projenin ve proje oluşturma mantığının nasıl olduğunu, öğrenci, öğretmen ve veli ilişkilerinin artırılarak devamlı hale getirilebileceğini, doğru bilgiye, doğru sonuca ulaşmanın araştırılarak ve emek verilerek yapılabileceğini, birlikte çalışmanın verimli sonuçları olabileceğini, öğretmen ve öğrencinin birlikte ürün oluşturabileceğini gösteren projelerdir.
Proje Amacı Okulumuzda düzenlenen bilim fuarının temel amacı, öğrencilerimizin bilimle buluşmasını, bilime ve bilimsel düşünceye ilgi duymasını sağlamaktır. Kendi ilgileri doğrultusunda belirledikleri konular üzerine araştırma yapabilecekleri, araştırmalarının sonuçlarını sergileyebilecekleri, eğlenerek öğrenebilecekleri bir ortam oluşturulması amaçlanmaktadır.
Projeyi Yürüten Kurum(lar)
Kurum adıProjedeki Rolü
Kurtuluş Ortaokulu Proje İştirakçisi ( Katılımcı )
Başlangıç Tarihi 2015-05-27
Bitiş Tarihi 2015-05-28
Hedeflenen / Gerçekleşen Proje Çıktıları Okulumuzda Bilim Fuarı düzenlenmiş olup yaklaşık 25 adet tasarım projesi sergilendi.
Projenin Kurumdaki Sorumlusu Mehmet KURKU
Projenin Uygulandığı Yer Kurtuluş Ortaokulu Bina ve Bahçesi
Proje Bütçesi 5000 TRY

© 2017-2018 Niğde İl MEM Ar-Ge