Projeler

Proje: MASAL ANLATMA YARIŞMASI

Proje Türü YEREL PROJELER
Proje Alt Türü YEREL PROJELER
Proje Adı MASAL ANLATMA YARIŞMASI
Proje Açıklaması Masal Anlatma yarışması öğrencilerin kendilerini ifade etmelerini sağlamak ve hayal dünyalarını geliştirmek amacıyla düzenlenmektedir. Masal anlatma yarışmasına 4-5-6 yaş çocuklarından Anaokulları her yaş grubundan(48-66 ay ) her şubeden 1(bir)öğrenci ile Anasınıfları, uygulama anaokulları ve bünyesinde anasınıfı bulanan kurum ve okullarımız her şubeden 1(bir) çocuk ile katılabilir. Öğrencinin anlatacağı masal; en az 4 (dört), en fazla 7 (yedi) dakika olmalıdır. Masal anlatma yarışmasına katılım 20’yi (yirmi) geçmesi durumunda iki aşamalı olarak, ön eleme ve final şeklinde olacaktır. Finale 10 (on) öğrenci kalacaktır. Öğrenciler, konusunda uzman kişiler tarafından oluşturulan bir komisyonca değerlendirilecektir.
Proje Amacı Türk Milli Eğitiminin genel amaçları doğrultusunda; 4,5,6 yaşları arasında masala olan ilgiyi artırmak, öğrencinin Türkçe dil seviyesini görmesini sağlamak, kendine güven duygusunu geliştirmek, ana dilimizi doğru kullanma şuurunu kazandırma ve okulunu temsil etme sorumluluğunu geliştirmektir.
Projeyi Yürüten Kurum(lar)
Kurum adıProjedeki Rolü
Şehit Halil Akkoç Anaokulu (TOKİ Anaokulu) Proje Koordinatörü
Bor BelediyesiProje Ortağı
Niğde Ömer Halisdemir ÜniversitesiProje Ortağı
Başlangıç Tarihi 2013-12-30
Bitiş Tarihi 2014-02-27
Hedeflenen / Gerçekleşen Proje Çıktıları Okullarımızdan yoğun katılım gerçekleşti.Bor Halil Yurdakul Kültür Merkezinde yapıldı.üst düzey (Niğde Valisi)protokol katılımı ile gerçekleşti.Çocukların kendilerini ifade etmeleri görülmeye değerdi.
Projenin Kurumdaki Sorumlusu Gülsüm GÜLEN,Rabia EROĞLU
Projenin Uygulandığı Yer Okul Öncesi Eğitim Kurumları(Anaokulları-Anasınıfları)
Proje Bütçesi 2750 TRY

© 2017-2018 Niğde İl MEM Ar-Ge