Projeler

Proje: TÜBİTAK MARMARA TEKNOKENT GELECEK İÇİN AR- GE "81 İLDE 81 OKUL" PROJESİ

Proje Türü YEREL PROJELER
Proje Alt Türü YEREL PROJELER
Proje Adı TÜBİTAK MARMARA TEKNOKENT GELECEK İÇİN AR- GE "81 İLDE 81 OKUL" PROJESİ
Proje Açıklaması Proje kapsamında; 18 Mayıs 2017 tarihinde Kocaeli Bilim Merkezi, Gebze Teknik Üniversitesi, TÜBİTAK ARGE Merkezi, Gebze Organize Sanayi ARGE merkezi ile SANLAB Simülasyon ARGE Merkezi ziyaretlerini yapılmıştır. Özel izinler alınması ile ziyaretler sırasında ARGE merkezleri gezilmiştir. Öğrencilerimize, girişimcilerin yol hikâyeleri aktarılmıştır. Sanayi kuruluşlarının gelişim ve değişime olan yönelimleri birinci elden aktarılmıştır. Geleceğin teknolojileri yerinde incelenmiştir. ARGE ve YAZILIM konularında mühendislerden bilgiler alınmıştır.
Proje Amacı "Gelecek için AR-GE" etkinliği ilköğretim, ortaöğretim ve lise çağındaki çocukların bilim ve teknolojiye ilgilerini artırmak, onları Ar-Ge ve yazılıma yöneltmek için tasarlanan bir gezi programıdır. Bu program ile Bilişim alt yapısını, kamu ve özel Ar-Ge merkezlerinin en yoğun olduğu Kocaeli ve akabinde tüm Türkiye olacak şekilde gençlerimize açmak ve ilgilerini bu yöne çekmek amaçlanmıştır.
Projeyi Yürüten Kurum(lar)
Kurum adıProjedeki Rolü
Kurtuluş Ortaokulu Proje İştirakçisi ( Katılımcı )
Başlangıç Tarihi 2017-05-18
Bitiş Tarihi 2017-05-19
Hedeflenen / Gerçekleşen Proje Çıktıları Öğrencilerimiz Tübitak'ın AR-GE merkezini gezerek yazılım alanında bir yolculuğa çıkmış olup gelecekte bu hususta kendilerine bir yol çizmeleri için ışık olmuştur. Bilimi tam merkezinde ziyaret ederek farkındalıkları artmıştır. Bilmsel düşünme yolunda önemli bir adımı atmış oldular.
Projenin Kurumdaki Sorumlusu Bahattin KALAYCI, Mikail GÜNER, Lokman KARA
Projenin Uygulandığı Yer TÜBİTAK AR-GE MERKEZİ GEBZE/KOCAELİ
Proje Bütçesi TRY

© 2017-2018 Niğde İl MEM Ar-Ge