Projeler

Proje: İYİLİK GÜNÜ ( YILIN İLK CUMA GÜNÜ)

Proje Türü YEREL PROJELER
Proje Alt Türü YEREL PROJELER
Proje Adı İYİLİK GÜNÜ ( YILIN İLK CUMA GÜNÜ)
Proje Açıklaması Çevresindeki insanlara saygılı davranma Annesine ev işlerinde yardım etme Kardeşlerine ödevlerinde yardımcı olma Çevreyi temiz tutma Belirledikleri bir sokağı, piknik alanını temizleme Hasta gördüğünde yardım etme Yaşlıları ziyaret etme Yardıma muhtaç insanlara yardım etme Yiyecek kampanyası Kitap hediye etme kampanyası Yetim ve öksüzlere sahip çıkma Fidan ekmek Engelli insanlara yardım etme Sokak hayvanlarını koruma Kuş yuvaları yapma Hayvanları koruma derneklerini ziyaret etme ve destekleme Yaban hayvanları için doğaya yiyecek bırakma Yaralı bir hayvanı tedavi ettirme Uzak yerlerdeki yardıma muhtaç insanlara yardım etme Çeşitli kurumlara bağış yapma Giymediği kıyafetleri ihtiyacı olan birine verme Sokak hayvanları için mama ve su verme Şehitlikleri ziyaret etme Şehit ailelerini ziyaret etme Kuran öğretme, satranç ve zeka oyunları öğretme Yeni taşınan komşusuna yemek ve çay ikram etme Arkadaşına veya aileden birine sürpriz yapma Çocuk esirgeme kurumunu ziyaret etme v.b. davranışlar. YUKARIDAKİ YAZILI OLAN ETKİNLİKLERİ VEYA FARKINDALIK ANKETİ İLE TESPİT ETTİĞİMİZ ETKİNLİKLERİ UYGULAMAKTIR.
Proje Amacı Okulda ve çevresinde insanlara ve doğaya karşı iyilik ile ilgili davranışları alışkanlık haline dönüştürüp, milli ve manevi değerlerine sahip çıkan, olumlu tutum ve davranışların yerleştiği bireyler yetiştirerek; mutlu, huzurlu . duyarlı, ilgili bireylerin olduğu güvenli bir okul ortamı ve toplum oluşturmaktır.
Projeyi Yürüten Kurum(lar)
Kurum adıProjedeki Rolü
Hacıabdullah Şehit Mustafa Avcı İlkokulu Proje Koordinatörü
Başlangıç Tarihi 2017-12-20
Bitiş Tarihi 2018-01-05
Hedeflenen / Gerçekleşen Proje Çıktıları Çalışmanın hedefleri evrensel insani davranışlara ve milli, manevi duygulara karşı duyarlılık oluşturma ve olumlu davranış gösteren öğrencilerin sayısının %54’ün üzerine çıkarılması ve öğrencilerimizde; istendik davranışları oluşturma, pekiştirme ve yaşantısal olarak öğrenme fırsatı yaratma, insani davranışları tanıma ve bu davranışların uygulanması becerisini kazandırmak. Çevresini ve okul ortamını daha uzlaşmacı, şiddetten uzak, güvenli hissettiği, mutlu ve huzurlu bir yer haline getirmektir.
Projenin Kurumdaki Sorumlusu VELİ HAYTA
Projenin Uygulandığı Yer HACIABDULLAH ŞEHİT MUSTAFA AVCI OKULU VE KATILIMCI OKLULAR
Proje Bütçesi 0 TRY

© 2017-2018 Niğde İl MEM Ar-Ge